קטרקט לייזר

 
 

עתידים מדיקל סנטר מציע טיפול חדשני ובלעדי להסרת קטרקט באמצעות לייזר. 

הטיפול במחלת הקטרקט, האופיינית לבני 55 ומעלה, מהווה ניתוח קצר, המבוצע בהרדמה מקומית. במסגרת הניתוח מוציאים את העדשה העכורה ומשתילים עדשה מלאכותית שקופה במקומה, שנשארת בעין לצמיתות.

בניתוח חדשני זה יצירת החתך בקופסית העדשה נעשית באמצעות לייזר במקום באמצעות סכין כירורגית. כמו כן, יצירת החתך הזעיר בקרנית, דרכו מוציאים את עדשת העין העכורה ובמקומה מכניסים את העדשה המלאכותית, מבוצעת בדיוק מרבי, בהתאם לקימורי הקרנית.
ההליך הניתוחי מבוצע באמצעות מערכות לייזר מתוחכמת ביותר -   VICTUS של חברת Bausch&Lomb. 
 
קטרקט לייזר – עתידים מרכז רפואי
 
 
 
קטרקט לייזר – עתידים מרכז רפואי
 
 
 
*גילוי נאות: התמונות המוצגות באתר הינם של שחקנים ואינם מטופלים
 
 
 
 
 
לקביעת פגישה/תור
 
השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה
 
 
* שם מלא:
 
  טלפון:
 
* דוא"ל:
 
  קביעת תור:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

יתרונות הסרת קטרקט באמצעות לייזר: 

  • דיוק מרבי ביצירת הפתח בקופסית העדשה יבטיח מיקום מרכזי ומדויק של העדשה המלאכותית.
  • דיוק מרבי ביצירת הפתח בקרנית בהתאם לקימורי הקרנית. 
  • דרגת בטיחות גבוהה ביותר לניתוח הקטרקט.
  • שיטה ניתוחית זו תאפשר לראשונה לשלב בניתוח אחד הסרת קטרקט, תיקון תשבורת הראייה (המספר) ותיקון אסטיגמציה (צילינדר). 
  • פירוק העדשה העכורה בקלות, תוך הפחתה משמעותית בפגיעה בתאי האנדותל שבקרנית. בכך קטן הסיכון להתפתחות בצקת בקרנית לאחר הניתוח.
  • פחות סיבוכים במקרים של ניתוחי קטרקט מורכבים בשל השלבים המבוצעים בלייזר. 
  • הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית באמצעות הזלפת טיפות אלחוש לעין. 
  • המטופל אינו חש בכאב במהלך הניתוח.
 
 
צפייה בהליך קטרקט בלייזר 
 
 
 
 
ראיון עם דר' שמואל לוינגר 
 
 
 
 

למי מתאים הניתוח?
הניתוח מתאים לסובלים מקטרקט בעקבות השינויים שחלים בעדשת העין מפאת גיל מבוגר, וכן לצעירים הסובלים מקטרקט בעקבות חבלה בעיניים או טיפול תרופתי.

העדשות המתקדמות ביותר להשתלה במסגרת ניתוחי קטרקט

בעתידים מדיקל סנטר לא רק הניתוח להסרת הקטרקט מבוצע בשיטה המתקדמת ביותר. גם העדשה המושתלת נבחרת בתאום עם המטופל, מתוך העדשות המתקדמות הקיימות כיום ובהתאם לליקוי הראייה שלו.

עדשה חד מוקדית
עדשה מלאכותית, בעלת מוקד אחד אשר מתקנת את הראייה לטווח רחוק או קרוב. כאשר מכוונים את המטופל לראייה ברורה לטווח רחוק, יתכן שלאחר הניתוח הוא יזדקק למשקפי קריאה. אחד הפתרונות שננקטו כדי להתגבר על התלות במשקפיים הוא לכוון את העין הדומיננטית לראייה ברורה למרחק ואת העין השנייה להשאיר קצרת רואי, כדי לאפשר ראייה מקרוב. אולם לא כל המטופלים מצליחים להסתגל לפער בין העיניים וראיית העומק נפגעת.

עדשות מולטי- פוקאליות
הבשורה המהפכנית בניתוחי קטרקט בשנים האחרונות היא השתלת עדשות מולטי-פוקאליות, אשר מספקות יכולת ראייה ברורה הן לטווח הרחוק והן לטווח הקרוב בכל עין. עדשות אלו מפחיתות את התלות במשקפי קריאה לאחר הניתוח.

ייצור העדשה נעשה על סמך חישוב מדויק באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם. עדשה תוך-עינית היא תוצר איכותי של הטכנולוגיה המתקדמת ביותר והיא מהווה את הפתרון הטוב ביותר למבקשים לעבור ניתוח קטרקט ורוצים לשפר את איכות הראייה ואת איכות חייהם.

עדשות טוריות
למרות שקטרקט, קוצר ראייה או רוחק ראייה עשויים לבוא על פתרונם על ידי השתלת עדשה תוך-עינית רגילה, חולים הסובלים במקביל גם מבעיה של אסטיגמציה (צילינדר), עדיין יזדקקו למשקפיים. בנוסף, הם עשויים להזדקק לפרוצדורות ניתוחיות נוספות.

אסטיגמציה נגרמת בשל קימור לא שווה של הקרנית או של עדשת העין, כך שפני השטח של הקרנית נראה יותר כמו כדור רוגבי מאשר כדורגל. אסימטריה זו נקראת אסטיגמציה קרניתית, והיא גורמת לראייה מטושטשת והפרעות ראייה, היות ושבירת קרני האור לא ממורכזת בנקודה ספציפית על הרשתית, כפי שקורה בראייה תקינה.

האסטיגמציה הקרניתית ניתנת למדידה באמצעות אמצעי הדמיה שונים, כגון מיפוי טופוגרפי של הקרנית, המאפשר קבלת מידע בנוגע לסדירות או לאי סדירות של כל חלקי הקרנית.

הטכנולוגיה הטובה והמומלצת ביותר כיום לחולי קטרקט הסובלים גם מאסטיגמציה, היא השתלת עדשה  TORIC IOL, המאפשרת תיקון אסטיגמציה בצורה נוחה יותר למטופל, עם שיעורי הצלחה גבוהים יותר. העדשה מפחיתה או מבטלת לחלוטין את האסטיגמציה הקרניתית, ובמקביל מפצה על העדשה הטבעית. עדשה זו מקנה לחולה שיפור של איכות הראייה ומפחיתה את התלות במשקפיים.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנחושת 2, רמת החיי"ל,
קריית עתידים, תל אביב
טל': 03-6445666
 
הסדרי חניה: לנוחיותכם, קיים הסדר מול החניון ברחוב הברזל 29, הנמצא מול בניין עתידים מדיקל סנטר. בסיום הביקור בעתידים מדיקל סנטר יש לבקש מהמזכירות בקבלה מדבקת הנחה לחניון עלות חניה יומית – 35 ₪

 
 
 
לעתידים מדיקל סנטר
הסכמים עם קופות החולים
וחברות הביטוח. 

לקבלת פרטים
נוספים פנו אלינו עוד היום
 
 
 
סרטון תדמית
 
 
 
רשימת מנתחים
 
 
 
המידע באתר זה אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו משמש כתחליף להתייעצות עם רופא או גורם מקצועי אחר. 
כל שימוש באתר או הסתמכות על תכניו תעשה על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש.