כירורגיה אורולוגית
סוגי טיפולים

ניתוח אורולוגי לילד או למבוגר מחייב בנוסף לרמת המקצועיות הגבוהה של המנתח, רגישות רבה של אנשי צוות חדר הניתוח והצוות האדמיניסטרטיבי. הצוות של 'עתידים מדיקל סנטר' ידאג לכך שבנוסף לרמה הרפואית הגבוהה ביותר - תחוש בנוח לאורך כל התהליך.

כאשר האורולוג שלך בוחר לנתח בחדרי הניתוח המתקדמים של 'עתידים מדיקל סנטר', אתה יכול להיות רגוע שתהליך ההרדמה וההליך הניתוחי יבוצעו ברמה הרפואית הגבוהה ביותר. צוות חדר הניתוח והצוות האדמיניסטרטיבי יעניקו לך מענה לכל שאלה ויחס רגיש ונעים, תוך שמירה מרבית על פרטיותך.

 

בין הניתוחים אורולוגיים המבוצעים בחדרי הניתוח של 'עתידים מדיקל סנטר':

ניתוח לטיפול באשך טמיר בתינוקות ( Orchiopexy)  
בשלב העוברי, לאחר שהאשכים של עובר ממין זכר מתפתחים, הם יורדים מהבטן אל שק האשכים. אצל חלק קטן מהעוברים, אחד האשכים או שניהם נותרים בחלל הבטן או יורדים למפשעה והם נולדים כאשר האשך או האשכים לא ממוקמים בשק האשכים, תופעה רפואית הנקראת אשך טמיר. אצל כמחצית מהתינוקות שנולדים עם אשך טמיר, יורדים האשך/כים יורדים אל שק האשכים בתוך מספר חודשים - ללא כל התערבות ניתוחית. בתינוקות שאצלם הבעיה לא נפתרה, יבוצע ניתוח במטרה למקם את האשך/כים הטמיר/ים במיקום האנטומי, בשק האשכים. הליך זה יבוצע בדרך כלל בפרק הזמן שבין גיל 6 עד 15 חודשים.
בעיה של אשך טמיר שאיננה מטופלת באמצעות ניתוח, מעלה את הסיכון להתפתחות בעיות פריון בגיל המבוגר וכן מעלה את הסיכון להתפתחות של גידול סרטני באשכים.
ניתוח להורדת אשך טמיר אל תוך שק האשכים, מבוצע בהרדמה כללית. 

ניתוח לטיפול בוריקוצלה בילדים ובמבוגרים
וריקוצלה היא בעיה רפואית המבטאת בהתרחבות של ורידי האשך בדרגות חומרה שונות והיא עלולה לגרום להפרעה בניקוז הדם מהאשך אל תוך וריד הכליה. וריקוצלה היא בעיה שמתגלה בדרך כלל בגיל ההתבגרות או במקרים של אי פריון על רקע של ספירת זרע נמוכה. הטיפול בוריקוצלה חיוני על מנת למנוע בעיות פריון בעתיד שמקורן בייצור מופחת של נוזל הזרע.
כאשר הדליות באשך נרחבות, מבצעים ניתוח במהלכו מבוצעת קשירה של הוריד המורחב. לאחר הניתוח, יתנקז הדם מהאשך, דרך ורידים אחרים. ניתוח לטיפול בוריקוצלה מבוצע בהרדמה מלאה בילדים ובהרדמה אזורית במבוגרים.

ניתוח לטיפול בהידרוצלה בתינוקות ובמבוגרים
בשלב העוברי כאשר האשכים יורדים מהבטן אל שק האשכים, אצל חלק מהעוברים יתנקז נוזל אל שק האשכים ויצטבר בו (הידרוצלה). בדרך כלל הנוזלים יספגו עד ללידה, אולם בכ- 15% מהלידות, בדרך כלל תינוקות שנולדו פגים, הנוזל בשק האשכים לא ייספג ואזור האשכים ייראה נפוח. אם הנוזל לא נספג עד גיל שנה לערך, יבוצע ניתוח להסרת כיס הנוזל.
הידרוצלה יכולה להתפתח גם במבוגרים במקרים כגון דלקת באשך וגידולים של האשך.
ניתוח לטיפול בהידרוצלה מבוצע בהרדמה מלאה בילדים ובהרדמה אזורית במבוגרים.

ניתוח לטיפול בסדק בתחתית השופכה (HYPOSPADIAS)
אחד המומים המולדים השכיחים בבנים הוא סדק בתחתית השופכה (היפוספדיאס ) , מצב בו בנוסף לפתח השופכה הרגיל המיועד להטלת שתן, ישנו פתח נוסף. הפתח יכול להיות לכל אורך הפין והשתן ידלוף גם דרכו, על כן ללא תיקון באמצעות ניתוח, לא יוכל הילד בהמשך חייו להטיל שתן בעמידה ולהגיע לזקפה לצורך קיום יחסי מין.  ישנן דרגות חומרה שונות בהתאם למיקום הפתח הנוסף. בחלק מהמקרים מום מולד זה יכול להיות משולב עם עקמת של הפין.
ניתוח לתיקון סדק בתחתית השופכה מבוצע בהרדמה מלאה, ברב המקרים בין גיל חצי שנה לגיל שנתיים.

ציסטוסקופיה
הליך אבחנתי המבוצע במקרים של חשד לגידולים שפירים וממאירים במערכת השתן והמין, צריבה בעת הטלת שתן, דלקות חוזרות בדרכי השתן וכן כאשר מופיע דם בשתן.
במסגרת ציסטוסקופיה, מבוצעת בדיקה של צינור השופכה ושלפוחית השתן באמצעות ציסטוסקופ- סיב אופטי המוחדר אל שלפוחית השתן ואל פתח צינור השופכה. במהלך הבדיקה, ניתן ליטול דגימה מרקמה החשודה כסרטנית, על מנת לבצע בדיקת ביופסיה במעבדה. 
בדיקת ציסטוסקופיה מבוצעת בדרך כלל בהרדמה מקומית או אזורית.

ניתוח לכריתת אשך בילדים ובמבוגרים (ORCHIECTOMY)
מיועד לחולים אצלם אובחן גידול סרטני ממאיר באשך, במטרה להסיר את האשך עם הגידול. כריתת אשך מבוצעת במקרים בהם טיפול כימותרפי ו/או קרינתי לא סייע לעצירת הגידול.כמו כן ניתוח לכריתת האשך מבוצע בילדים במצב של תסביב אשך, המתבטא בסיבוב של האשך סביב עצמו וכתוצאה מכך, נפגעת זרימת הדם לאשך. אם כתוצאה מחוסר באספקת דם נוצר נמק באשך, כורתים את האשך על מנת למנוע פגיעה נרחבת יותר.
ניתוח לכריתת האשך מבוצע בהרדמה כללית.
חשוב לציין כי כריתה של אשך אחד לא תפגע בפוריות מאחר שאשך אחד מפריש כמות מספקת של הורמוני המין הזכריים ומייצר כמות מספקת של זרע.

ניתוח לתיקון עקמת הפין ( Curvature of the penis) 
עקמת הפין מתבטאת בכיפוף לא תקין של איבר המין בזמן זקפה ימינה, שמאלה, כלפי מטה או כלפי מעלה. עקמת הפין יכולה להיות מולדת על רקע גנטי או להתפתח אצל גברים מבוגרים כתוצאה מקיום יחסי מין. כמו כן, אצל גברים מבוגרים עקמת הפין יכולה להוות סימפטום של מחלת Peyronie's disease., המתבטאת בהצטלקות של הפין אשר גורמת לכיפוף. מחלת פירוני שכיחה יותר בקרב גברים הסובלים מגורמי סיכון כגון: סוכרת; יתר לחץ דם ורמות גבוהות של שומנים בדם. 
בתינוקות יבוצע הניתוח בדרך כלל בין גיל חצי שנה לגיל שנה. הניתוח כולל ברב המקרים שחרור והפשלה של העור העוטף את הפין ותפירתו מחדש תוך כדי תיקון זווית העקמת. 
במבוגרים, יבוצע ניתוח לטיפול בעקמת הפין, כאשר העקמת איננה מאפשרת חדירה בזמן קיום יחסי מין ו/או גורמת לכאבים בזמן קיום יחסי מין.
הניתוח מבוצע בתינוקות בהרדמה כללית ובמבוגרים בהרדמה אזורית. 

ניתוח לקשירת צינור הזרע ( Vasectomy) 
מיועד עבור גברים שהחליטו כי הם מעוניינים להימנע מכל סיכוי להיריון. זהו ניתוח בלתי הפיך ולכן הוא מיועד רק לגברים הבטוחים כי לא ירצו בעתיד ילדים.
במסגרת ניתוח Vasectomy , מבוצע ניתוק של צינורות הזרע המובילים זרע מהאשכים אל צינור השופכה ולאחר הניתוק, קושרים את צינורות הזרע. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית או אזורית.

טיפול בקונדילומה
קונדילומה או פפילומה, היא יבלת המתפתחת על העור לאחר חשיפה לווירוס הפפילומה האנושי (HPV) ובדרך כלל תהיה בעלת צורה ומבנה של כרובית זעירה. בשל נטייתן של הקונדילומות להתפשט ולהדביק, יש חשיבות גבוהה לטפל בהן בהקדם. 
הטיפול מבוצע באמצעות צריבה על ידי מכשיר לייזר או הסרה כירורגית של נגע העור.
יבלות קונדילומיות בקרב גברים מתפתחות בדרך כלל על איבר המין, שק אשכים ובאזור פי הטבעת. 

ניתוח לתיקון והרחבה של פתח שופכה צר (MEATOTOMY)
בין 5-10% מהתינוקות יסבלו מהיצרות או מחסימה של פתח השופכה לאחר ברית המילה.
היצרות של פתח השופכה, גורמת לקשיים בהטלת השתן ולכאבים ויכולה לגרום גם למצב של עצירת שתן. כאשר השתן מצטבר בגוף ועלול לגרום לזיהומים ולפגיעה בכליות. הפתרון במקרים אלה הינו ניתוחי בלבד ומטרתו להרחיב את פתח השופכה. הניתוח הינו קצר ומבוצע בהרדמה כללית.

ברית מילה בחדר ניתוח לתינוק, לילד או לאדם מבוגר
ב'עתידים מדיקל סנטר' מבוצע הליך של ברית מילה בהרדמה מקומית, על ידי רופאים אורולוגים מנתחים שהם גם מוהלים, כולל ניתוחי תיקון.
יתרונות ביצוע ברית מילה במסגרת חדר ניתוח:
•    פעולה בטוחה יותר, בפיקוח של צוות חדר ניתוח הכולל רופא מרדים
•    מניעת כאב מיותר מהתינוק מאחר שהברית מבוצעת בהרדמה מקומית לאחר אלחוש האזור בעזרת משחה.
•    תנאים סטריליים למניעת סיכון לזיהום 
•    סיכון מופחת לדימום
•    ביצוע חיתוך העורלה בדיוק רב יותר בעזרת מכשור מתאים
תינוק מעל גיל חצי שנה, מבוגר או ילד, יעברו ברית מילה תחת הרדמה כללית. 

 

הבחירה של המנתח/ת שלך לבצע את הניתוח ב'עתידים מדיקל סנטר' מבטיחה לך:

 • מחויבות לבריאותך ולביצוע ההליך הניתוחי ברמה הרפואית הגבוהה ביותר ובתנאים הנוחים ביותר בעבורך. 
 • צוות חדר ניתוח מיומן - הצוות הרפואי שיעמוד לצד המנתח/ת שלך כולל : 
 • רופא מרדים ותיק ומקצועי וצוות אחיות חדר ניתוח בעלות ניסיון רב בתחום הניתוחים האורולוגיים וחשוב לא פחות בעלות רגישות ואמפטיה לסייע לך לפני ואחרי הבדיקה או הניתוח
 • לשימוש המרדימים, אנו מעמידים מערכות ניטור אוטומטיות וציוד מתקדם, על מנת להבטיח לך הרדמה בטוחה. 
 • לשעת חרום, המרכז הרפואי תמיד מאויש בצוות אחיות טיפול נמרץ.
 • חדרי ניתוח בפיקוח ובאישור של משרד הבריאות. 
 • טכנולוגיות רפואיות מתקדמות המאושרות על ידי ה- FDA האמריקאי; ה- CE האירופאי ומשרד הבריאות בישראל.
 • חדר התאוששות המותאם לשהייה של עד 23 שעות, בהשגחה קפדנית של צוות אחיות.
 • מלונית – באפשרותך להחלים בשעות ובימים הראשונים שלאחר הניתוח בחדר פרטי, שיספק לך ולמלווים נוחות מרבית. 
 • חדרי ה- V.I.P שלנו כוללים כל מה שדרוש לך על מנת להחלים: השגחה רפואית; פרטיות; ארוחות איכותיות המוזמנות מחברת קייטרינג ועיצוב נעים ונוח.
 • תנאי תשלום נוחים - פריסה של 12 תשלומים, ללא ריבית והצמדה. 
 • נוחות מקסימלית גם למלווים – חדר המתנה מעוצב עם כורסאות נוחות; מסך עדכון על תחילת וסיום הניתוח; טלוויזיה, שתייה קרה וחמה; עמדה להזמנת מונית; קרבה לבתי קפה,  מסעדות ורשתות פארם.