כירורגיה אורטופדית
סוגי טיפולים

פציעות ספורט, חבלה מתאונה או מחלה אורתופדית ניתוח אורתופדי ב'עתידים מדיקל סנטר' מבטיח לך את הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת ביותר ברמת בטיחות מרבית

מיטב המומחים בכירורגיה אורתופדית מבצעים ניתוחים בחדרי הניתוח ב'עתידים מדיקל' סנטר'. לא בכדי. אנו מעמידים לרשותם מכשור רפואי מתקדם ועבור מטופליהם את רמת המקצועיות, הבטיחות והנוחות הגבוהות ביותר.
לצד האורתופד שינתח אותך, יעמוד צוות חדר ניתוח מקצועי ומיומן. הליך ההרדמה מבוצע על ידי  רופאים מרדימים בכירים ובעלי ניסיון רב, תוך שימוש במכשירי ניטור מתקדמים ביותר להבטיח את בריאותך.

כל הניתוחים האורתופדיים מתבצעים מתחת למערכת שיקוף רנטגן רובוטית Mini C Arm של חברת HOLOGIC , אשר פותחה בהתאם לצרכים הספציפיים של כירורגים אורתופדיים.
יתרונותיה של מערכת הרנטגן הרובוטית למטופל ולמנתח הם רבים: 

 • תמונה ברורה יותר במינימום חשיפת המטופל לקרינה, בהשוואה למערכות שיקוף ותיקות
 • תמונה תלת-מימד HD באיכות גבוהה במהלך הניתוח 
 • התמונה החדה מאפשרת למנתח ראייה ברורה של האזור המנותח ובכך מעלה את רמות הדיוק של הניתוח

 

חדרי הניתוח ב'עתידים מדיקל סנטר' מצוידים במכשור הרפואי לביצוע כל סוגי הניתוחים הכירורגיים שאינם דורשים אשפוז של יותר מ- 23 שעות, בתחומי כף היד, כף רגל וקרסול. בין הניתוחים האורתופדיים המבוצעים במרכז הרפואי 'עתידים על ידי בכירי האורתופדים המנתחים בארץ:

ניתוח לשחרור התעלה הקרפלית 
התעלה הקרפלית היא מעבר צר באזור שורש כף היד. דרכה עוברים גידים ועצבים וביניהם העצב המדיאני, האחראי לתנועה של האצבעות ולתחושה בין האגודל לאצבעות. כאשר נוצרת בצקת או דלקת כתוצאה מהתנפחות של גיד/י השרירים, מופעל לחץ על העצב המדיאני שעלול להתבטא בתחושה של נימול, חוסר תחושה וכאב באצבעות אליהן עובר העצב. ברב המקרים הכאב מקרין מכף היד לזרוע, לכתף ולצוואר. תסמינים אלה הינם ביטוי של תסמונת התעלה הקרפלית. התופעה נפוצה מאד אצל אנשים שמאמצים את כף היד, לדוגמא בשימוש יומיומי בעכבר המחשב.

במקרים בהם טיפול באמצעות משככי כאבים נוגדי דלקת; קורטיזון וקיבוע כף היד בסד, אינם מסייעים להפחתת הכאב, מבצעים ניתוח לשחרור התעלה הקרפלית. במסגרת הניתוח חותכים את הרצועה הקרפלית התוחמת את התעלה, במטרה להגדיל את נפח התעלה הקרפלית וכך להפחית לחץ מהעצב המדיאני. הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית או תחת טשטוש, בשיטה אנדוסקופית זעיר-פולשנית.

ניתוח לשחרור Trigger finger 
'אצבע הדק' הינה תופעה בה אחת מהאצבעות נתפסת במצב כפוף ובחלק מהמקרים אף יכולה ל'הינעל' כך באופן קבוע ללא אפשרות ליישרה או לכופף אותה.(בדומה לפעולת הלחיצה על הדק של אקדח). התופעה מתרחשת כתוצאה מדלקת הגורמת להיצרות של מעטפת התעלה בה עובר הגיד של אחת האצבעות. חוסר היכולת ליישר או לכופף את האצבע מלווה בכאבים ונפיחות.
כאשר טיפול ליישור הסד וטיפול בדלקת באמצעות קורטיזון אינם מסייעים והאצבע 'ננעלת', מבוצע ניתוח במסגרתו מסירים את הרקמה הדלקתית ופותחים את ההיצרות באמצעות חיתוך המעטפת של התעלה במקום בו יש עיבוי, במטרה לשחרר את הגיד שנתפס במעטפת התעלה.
הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית או תחת טשטוש.

ניתוח לטיפול ב- 'Tennis Elbow' 
'מרפק טניס' היא תופעה המתבטאת בכאב בצד החיצוני של המרפק המקרין לכף היד. מקור הכאב בדלקת המתפתחת כתוצאה מקרע במוצא הגידים המיישרים של שורש היד והאצבעות הממוקם בצד החיצוני של המרפק. בעיה רפואית זו זכתה לכינוי 'מרפק טניס' מכיוון שתנועה לא נכונה של יישור היד, בזמן הרמת המחבט במהלך משחק טניס, יכולה לגרום לדלקת, כאשר היא פעולה חוזרת ונשנית. אולם רק אצל חלק קטן מהסובלים מהבעיה הסיבה היא משחק טניס, ברב המקרים הבעיה קשורה לפעולה כלשהי המבוצעת במסגרת עבודה רוטינית וגורמת למאמץ של פרק היד. אצל רב האנשים שסובלים מהבעיה, הפסקת ביצוע אותה פעולה חוזרת ותרגילי פיזיותרפיה לחיזוק היד בשילוב של משככי כאבים נוגדי דלקת ו/או זריקת קורטיזון, מסייעים לטיפול בדלקת ולהפגת הכאב. כאשר כל האמצעים אינם מסייעים, מבוצע ניתוח במסגרתו כורתים את הרקמה הדלקתית. הניתוח מבוצע בשיטה זעיר-פולשנית, דרך שני פתחים קטנים וללא חיתוך המרפק. הניתוח יכול להיות מבוצע בהרדמה מקומית או כללית.

ניתוח לתיקון Hallux Valgus - בוהן קלובה 
'הלוקס ולגוס' הוא עיוות מאד נפוץ של בוהן כף הרגל המתבטא בסטייה של הבוהן החוצה, לכיוון ארבע האצבעות האחרות. הסטייה גורמת להיווצרות בלט של העצם בצידה הפנימי של כף הרגל הנקרא Bunion. הבלט בא במגע מתמיד עם הנעליים, בעיקר נעליים בעלות אימום צר ונעלי עקב. החיכוך היומיומי בעצם הבולטת גורם לדלקת הכרוכה בכאב, נפיחות ואדמומיות ולחוסר נוחות בהליכה. בנוסף לתסמינים אלו, העיוות גורם לפגיעה אסתטית בכף הרגל ובחלק מהמקרים הבוהן דוחפת את האצבעות האחרות עד שהן עולות האחת על השנייה.
לסובלים מהלוקס ולקוס, מומלץ לנעול נעליים נוחות בעלות אימום רחב ולהפריד את הבוהן משאר האצבעות באמצעות מפריד אצבעות מסיליקון או סד בשעות הלילה. 
כאשר העיוות משמעותי והכאבים מתמשכים, מבוצע ניתוח לתיקון 'הלוקס ולגוס'. במסגרת הניתוח מנסרים את הבלט (הבוניון), מיישרים את הבוהן ומקבעים את העצמות בעזרת ברגים.  
הניתוח מבוצע ברב המקרים בהרדמה מקומית או בטשטוש.

טיפול בשברים – קיבוע שברים ואיחוי שברים
ב'עתידים מדיקל סנטר' מבוצעים ניתוחים לטיפול בשברים בקרסול ובכף וניתוחים לאיחוי שברים.
איחוי שברים נדרש, כאשר למרות קיבוע, השבר איננו מתאחה גם לאחר מספר שבועות. אצל אנשים אלה התהליך הביולוגי הטבעי בגוף של התחדשות העצם, החיוני לאיחוי שברים איננו מספק. כתוצאה מכך חלה ירידה ביכולת התנועה והמטופל סובל מכאבים. במקרים אלה נדרש ניתוח לאיחוי השבר באמצעות החלפה או הוספה של קיבוע. 
הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית או בטשטוש?

הוצאת פלטינות וברגים
ניתוח להוצאת אמצעי קיבוע של שברים כגון פלטינות ומסמרים משברים בקרסול או בכף היד אשר התאחו. אצל מבוגרים, בדרך כלל לא נוהגים להוציא את אמצעי הקיבוע שהוכנסו על מנת לקבע שבר, אלא במקרים בהם אמצעי הקיבוע מפריעים למנותח וגורמים לכאבים. לעומת זאת, אצל ילדים ובני נוער, ברב המקרים, לאחר שהשבר התאחה, יבוצע ניתוח להוצאת אמצעי הקיבוע, על מנת שלא להשאירם בגוף למשך שנים רבות.  
הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית או בטשטוש?

ניתוח תפירת גידים 
ניתוח לתפירת גיד שנקרע כתוצאה מחבלה או מפעילות מאומצת שכיח מאד במקרים הבאים:

 • קרע בגיד אכילס – הגיד המחבר בין כף הרגל לבין השוק, אשר נקרע בדרך כלל כתוצאה מפעילות גופנית. לאחר תפירת גיד אכילס, הרגל מקובעת באמצעות מגף גבס למשך מספר שבועות.
 • קרע באחד מהגידים המכופפים, האחראים על יכולת ההנעה והאחיזה של האצבעות.
 • קרע באחד מהגידים המיישרים- הגידים היוצאים מהמרפק דרך האמה ואחראים על יישור מפרקי האצבעות. 
 • ניתוחים לתפירת גידים בכף היד או בכף הרגל, מבוצעים בהרדמה אזורית?

 

 

הבחירה של המנתח/ת שלך לבצע את הניתוח ב'עתידים מדיקל סנטר' מבטיחה לך:

 • מחויבות לבריאותך ולביצוע ההליך הניתוחי ברמה הרפואית הגבוהה ביותר ובתנאים הנוחים ביותר בעבורך. 
 • צוות חדר ניתוח מיומן - הצוות הרפואי שיעמוד לצד המנתח/ת שלך כולל: מרדים ותיק ומקצועי וצוות אחיות חדר ניתוח בעלות ניסיון רב בניתוחים אורתופדיים לשימוש המרדימים, אנו מעמידים מערכות ניטור אוטומטיות וציוד מתקדם, על מנת להבטיח לך הרדמה בטוחה. 
 • לשעת חרום, המרכז הרפואי תמיד מאויש בצוות אחיות טיפול נמרץ.
 • חדרי ניתוח בפיקוח ובאישור של משרד הבריאות. 
 • טכנולוגיות רפואיות מתקדמות המאושרות על ידי ה- FDA האמריקאי; ה- CE האירופאי ומשרד הבריאות בישראל.
 • חדר התאוששות המותאם לשהייה של עד 23 שעות, בהשגחה קפדנית של צוות אחיות.
 • מלונית – באפשרותך להחלים בשעות ובימים הראשונים שלאחר הניתוח בחדר פרטי, שיספק לך ולמלווים נוחות מרבית. 
 • חדרי ה- V.I.P שלנו כוללים כל מה שדרוש לך על מנת להחלים: השגחה רפואית; פרטיות; ארוחות איכותיות המוזמנות מחברת קייטרינג ועיצוב נעים ונוח.
 • תנאי תשלום נוחים - פריסה של 12 תשלומים, ללא ריבית והצמדה. 
 • נוחות מקסימלית גם למלווים – חדר המתנה מעוצב עם כורסאות נוחות; מסך עדכון על תחילת וסיום הניתוח; טלוויזיה, שתייה קרה וחמה; עמדה להזמנת מונית; קרבה לבתי קפה, מסעדות ורשתות פארם.