כירורגיה גינקולוגית
סוגי טיפולים

על מנת להקל עלייך את ההליך הגינקולוגי שעלייך לעבור
לצד הרופא/ה שלך, אנו נבטיח לך מקצועיות, נוחות ופרטיות מרביים

רופאות ורופאי נשים המובילים בארץ מבצעים ניתוחים, בדיקות וטיפולים גיניקולוגיים ב'עתידים מדיקל' סנטר'. המכשור האבחוני והטכנולוגיות הטיפוליות בתחום הגיניקולוגיה העומדים לרשותם ב'עתידים מדיקל סנטר' הם המתקדמים ביותר שיש לרפואה להציע כיום.
ואת תוכלי להיות רגועה שתהליך ההרדמה וההליך הניתוחי ב'עתידים מדיקל סנטר' יבוצעו ברמה הרפואית הגבוהה ביותר. 
צוות חדר הניתוח והצוות האדמיניסטרטיבי יעניקו לך מענה לכל שאלה וישתדלו להפיג את חששותייך ולדאוג ששהייתך אצלנו תהיה באווירה נעימה ויחס אישי, תוך שמירה מרבית על פרטיותך.

ההליכים הגיניקולוגיים האבחנתיים והניתוחיים, מבוצעים ב'עתידים מדיקל סנטר', תוך שימוש ב'מגדל אנדוסקופי' מתקדם ביותר של חברת storz הגרמנית. טכנולוגית המגדל האנדוסקופי מספקת תמונה איכותית וברורה וההליך הינו זעיר-פולשני. בנוסף ליתרונות אלה, המערכת מספקת תיעוד באמצעות הקלטה של כל שלבי הניתוח.
המערכת האנדוסקופית מצוידת במצלמה זעירה ברזולוציה HD המאפשרת למנתח ראייה טובה של חלל הרחם, השחלות והחצוצרות, יתרון אשר מעלה את רמות הדיוק של הפעולה הניתוחית.

בין הבדיקות והניתוחים הגיניקולוגיים המבוצעים בחדרי הניתוח של 'עתידים מדיקל סנטר' נמנים:

היסטרוסקופיה אבחנתית 
בדיקה אבחנתית של חלל הרחם, המבוצעת באמצעות החדרת אנדוסקופ דרך הנרתיק וצוואר הרחם. הבדיקה מיועדת לגלות בעיות העלולות לגרום לאי-פריון כגון הידבקויות ברחם וכן מומים במבנה הרחם. כמו כן ניתן לגלות באמצעות הבדיקה גידולים תוך-רחמיים שפירים כגון שרירינים (מיומות), פוליפים ועוד. בדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית מבוצעת לעיתים גם לאחר הליך של גרידה או לאחר לידה, כאשר עולה חשד כי נותרה שארית של השיליה. היסטרוסקופיה אבחנתית יכולה להתבצע תחת אלחוש או בהרדמה כללית.

היסטרוסקופיה טיפולית 
כאשר במהלך היסטרוסקופיה אבחנתית נמצאה פתולוגיה כלשהי המחייבת טיפול, תידרש היסטרוסקופיה טיפולית, הליך המבוצע תחת הרדמה כללית, באמצעות החדרת היסטרוסקופ אל חלל הרחם. באמצעות טכנולוגיה רפואית זו מבצעים תיקון של מומים במבנה הרחם; הסרה של ממצאים כדוגמת מיומות ופוליפים, הפרדת הידבקויות ברחם ועוד.  

לרשות הגינקולוגים המבצעים בדיקות היסטרוסקופיה ב'עתידים מדיקל סנטר', עומדת מערכת מתקדמת GYNECARE VERSAPOINT של חברת ג'ונסון & ג'ונסון, המספקת תמונה ברורה ומדויקת על ידי מצלמות ברזולוציה גבוהה מאד. הפעולה האבחנתית והניתוחית באופן מדויק יותר, מאחר שהגישה לאזור הטיפול קלה יותר והתמונה איכותית יותר.

ביופסיה של צוואר הרחם 
בדיקה המבוצעת כאשר עולה חשד לסרטן צוואר הרחם לאחר משטח צוואר הרחם (בדיקת PAP). במסגרת הבדיקה נלקחת דגימה של תאים מרקמת צוואר הרחם ונשלחת לבדיקה פתולוגית במעבדה. הבדיקה מבוצעת ללא הרדמה, באמצעות קולפוסקופ, מכשיר המאפשר להסתכל על רקמת צוואר הרחם בהגדלה.

קונזיציה של צוואר הרחם 
במקרים של חשד לשינויים סרטניים ברקמת צוואר הרחם במסגרת משטח צוואר הרחם ולאחר ביצוע בדיקת קולפוסקופיה המאשרת את החשד, מבצעים בדיקה נוספת אבחנתית-טיפולית. הבדיקה הנקראת קונזיציה מיועדת לאשר או לשלול את הממצאים החשודים וכאשר נמצא כי אכן מדובר ברקמה סרטנית, יבוצע הליך ניתוחי קצר במסגרתו כורתים את המקטע החשוד מרקמת צוואר הרחם. 

הוצאת התקן תוך-רחמי 
ההליך הינו קצר, מבוצע בהרדמה כללית קלה על מנת למנוע אי נוחות וכאב הכרוך במקרה של קושי בשליפת ההתקן. הטיפול מבוצע דרך הנרתיק וצוואר הרחם ואיננו כרוך בפתיחת בטן.

וסטיבולקטומיה 
ניתוח המיועד לנשים הסובלות מרגישות יתר וכאב במבוא הנרתיק (וסטיבוליטיס) בזמן קיום יחסי מין. במסגרת ההליך הניתוחי, מוסרת הרקמה ממבוא הנרתיק בהרדמה כללית.

פרינאופלסטי 
ניתוח המבוצע במטרה לאחות את אזור חיץ הנקבים (הפרינאום), הממוקם בין הנרתיק לפי הטבעת. הניתוח מיועד לאישה אשר לאחר לידה קשה וממושכת או לידת עובר גדול, נמתחה רקמת הפרינאום באופן משמעותי, נחתכה או נקרעה. קרע או התרופפות של אזור הפרינאום עלול לגרום להרחבת הנרתיק וכתוצאה מכך לפגיעה במראה האסתטי של הנרתיק ולפגיעה בהנאה בעת קיום יחסי מין. ניתוח לאיחוי הפרינאום מבוצע בהרדמה כללית.

ניקוז ציסטה מבלוטת הברטולין 
בלוטות הברטולין הן שתי בלוטות קטנות הנמצאות בפתח הנרתיק, אחת בכל אחת מצידי השפתיים. ציסטה נוצרת על בלוטת ברטולין כאשר נוזל הסיכה המופרש מהבלוטה בזמן קיום יחסי מין, נאגר בצינוריות הבלוטה בשל חסימה. במקרה כזה יש צורך לבצע הליך ניתוחי קצר בהרדמה מקומית, במהלכו מנקזים את הציסטה ופותחים את החסימה.

סרקלאז' צוואר הרחם 
ניתוח במסגרתו מבצעים תפירה של צוואר הרחם בתחילת השליש השני להיריון על מנת למנוע מצב של אי-ספיקת צוואר הרחם. אי-ספיקה של צוואר הרחם מתבטאת בהתקצרות צוואר הרחם בשלב מוקדם של ההיריון ועלולה לגרום להפלה מאוחרת, לקראת השבוע ה-14 או ללידה מוקדמת, לפני שבוע 37. את התפר מסירים ללא הרדמה לקראת השבוע ה-38 להיריון, בשלב בו העובר כבר מספיק בשל ללידה. הניתוח מבוצע תחת הרדמה אזורית.

קולפורפיה אחורית 
ניתוח לתיקון דופן הנרתיק האחורית במקרה של רירית נרתיק עודפת או במקרה של צניחת הרקטום אל תוך הנרתיק בחלקו האחורי והיווצרות של בליטה לכיוון הנרתיק.
בשני המקרים הללו השינוי גורם לקושי בהטלת שתן ובהתרוקנות הצואה ואצל חלק מהנשים גם לכאבים בזמן קיום יחסי מין.
הניתוח אשר מתקן את העיוות במבנה דופן הנרתיק, מבוצע תחת הרדמה אזורית.

קולפורפיה קדמית 
ניתוח לחיזוק החלק הקדמי של הנרתיק וטיפול בצניחת שלפוחית השתן לנרתיק. במסגרת הניתוח מרימים את שלפוחית השתן למקומה או את צינור השופכה למקומו וכורתים את עודף רירית הנרתיק.  הניתוח מבוצע במקרים בהם ה'צניחה' משמעותית ולא ניתן לשפר את מצבה של האישה באמצעות תרגילים לחיזוק רצפת האגן. קולפורפיה קדמית מבוצעת תחת הרדמה אזורית.

טיפול בקונדילומה (פפילומה) 
קונדילומה או פפילומה, היא יבלת בעלת צורה ומבנה של כרובית זעירה, המתפתחת על העור בפות או בפי הטבעת לאחר חשיפה לווירוס הפפילומה האנושי (HPV), המועבר במגע במהלך יחסי מין או במגע עם חפצים מזוהמים. יש חשיבות גבוהה לטפל ביבלות קונדילומיות (פפילומות) בשל נטייתן להתפשט ולהדביק במהלך קיום יחסי מין. הטיפול מבוצע באמצעות צריבה על ידי מכשיר לייזר או הסרה כירורגית של נגע העור, תחת אלחוש מקומי.

חיסון אנטי D 
מיועד לנשים הרות עם סוג דם מקבוצת - Rh . החיסון ניתן במקרים בהם קיים חוסר התאמה לסוג הדם של העובר (משתייך לקבוצת + Rh ) . החיסון ניתן לקראת השבוע ה- 28 להיריון, במטרה למנוע מראש יצירת נוגדני Rh של האם נגד הנוגדנים של העובר וכך למנוע אנמיה קשה של העובר.

תפירת קרום הבתולין 
הליך ניתוחי קצר שמטרתו שחזור קרום הבתולין שהינו קרום דק הממוקם בפתח הנרתיק. הניתוח מיועד לנשים צעירות המעוניינות לשחזר את קרום הבתולין מטעמים תרבותיים או דתיים, לקראת החתונה. במהלך הניתוח תופרים את דפנות הקרום שיישאר כך עד לביתוק הקרום במהלך קיום יחסי מין. תפירת קרום הבתולין מבוצעת תחת טשטוש.

לביופלסטיקה 
ניתוח פלסטי לעיצוב השפתיים של איבר המין. הסיבות השכיחות בעטיין בוחרות נשים לעבור את הניתוח הן בדרך כלל חוסר סימטריה בין שתי שפתי הפות או שפתיים גדולות מדי, הגורמות לחוסר נוחות ולעיתים אף לכאבים בזמן קיום יחסי מין.
הניתוח לתיקון השפתיים מבוצע בהרדמה כללית.

הפסקת היריון במגוון השיטות, בהתאם לגיל ההיריון
הפסקת היריון עד שבוע 7 באמצעות טיפול תרופתי (כדור Mifegyne)
הפסקת היריון מוקדמת Early Termination of Pregnancy) TOP), משבוע 7 ועד לשבוע 12. 
הליך הגרידה ב'עתידים מדיקל סנטר' מבוצע תוך שימוש במצלמה משוכללת של Gynecare, המספקת תמונה ברורה יותר המאפשרת לבצע את התהליך ברמות דיוק ובטיחות גבוהות ביותר.
הפסקת היריון מאוחרת במקרים של גילוי מום או פגם גנטי בעובר לאחר סקירת מערכות מורחבת, מבוצעת בין השבועות ה- 18 ל-22 להיריון.

ב'עתידים מדיקל סנטר' פועלת ועדה להפסקת היריון - מוסמכת על ידי משרד הבריאות 
הועדה בראשות רופאת נשים ובליווי של עובדת סוציאלית, זמינה שישה ימים בשבוע. 
תהליך ההפלה מבוצע בדיסקרטיות מלאה ומכיוון ש'עתידים מדיקל סנטר' הינו מרכז רפואי פרטי, לא יהיה תיעוד בתיקך הרפואי בקופת החולים. 

תוכלי להגיש לוועדה בקשה להפסקת היריון (הפלה) אם את עומדת בקריטריונים שנקבעו על ידי  משרד הבריאות:

 • גילך צעיר מ- 19 או מבוגר מגיל 40
 • ההיריון הינו תוצאה של יחסים אסורים על פי החוק הפלילי (אונס או גילוי עריות) או שהוא היריון מחוץ לנישואין
 • הוולד עלול להיות בעל מום רפואי או שכלי
 • ההיריון עלול לסכן את בריאותך

פרטים על הועדה להפסקת היריון של 'עתידים מדיקל סנטר'  בפנייה ישירה אל העובדת הסוציאלית בטלפון 054-6900808 או באתר https://happala.co.il/
ב'עתידים מדיקל סנטר' ניתן לתאם הפסקת היריון בזמינות מידית ובדיסקרטיות מלאה.

 


ביצוע ההליך הגינקולוגי ב'עתידים מדיקל סנטר' מבטיח לך:  

 • מחויבות לבריאותך ולביצוע ההליך הניתוחי ברמה הרפואית הגבוהה ביותר ובתנאים הנוחים ביותר בעבורך.
 •  צוות חדר ניתוח מיומן - הצוות הרפואי שיעמוד לצד המנתח/ת שלך כולל : 
 • מרדים ותיק ומקצועי וצוות אחיות חדר ניתוח בעלות ניסיון רב בהליכים גניקולוגיים וחשוב לא פחות בעלות רגישות ואמפטיה לסייע לך לפני ואחרי הבדיקה או הניתוח.
 • לשימוש המרדימים, אנו מעמידים מערכות ניטור אוטומטיות וציוד מתקדם, על מנת להבטיח לך הרדמה בטוחה. 
 • לשעת חרום, המרכז הרפואי תמיד מאויש בצוות אחיות טיפול נמרץ.
 • חדרי ניתוח בפיקוח ובאישור של משרד הבריאות.
 • טכנולוגיות רפואיות מתקדמות המאושרות על ידי ה- FDA האמריקאי; ה- CE האירופאי ומשרד הבריאות בישראל.
 • חדר התאוששות המותאם לשהייה של עד 23 שעות, בהשגחה קפדנית של צוות אחיות.
 • חדרי ה- V.I.P שלנו כוללים כל מה שדרוש לך על מנת להחלים: השגחה רפואית; פרטיות; ארוחות איכותיות המוזמנות מחברת קייטרינג ועיצוב נעים ונוח.
 • תנאי תשלום נוחים - פריסה של 12 תשלומים, ללא ריבית והצמדה. 
 • נוחות מקסימלית גם למלווים – חדר המתנה מעוצב עם כורסאות נוחות; מסך עדכון על תחילת וסיום הניתוח; טלוויזיה, שתייה קרה וחמה; עמדה להזמנת מונית; קרבה לבתי קפה,  מסעדות ורשתות פארם.