כירורגיה כללית
סוגי טיפולים

ניתוחי בקע בשיטות חדשניות וניתוחים מתחום הפרוקטולוגיה מבוצעים ב'עתידים מדיקל סנטר' על ידי הכירורגים הבכירים בישראל. לצד המנתח/ת שלך יבטיחו את שלומך מרדים מקצועי וצוות אחיות ותיקות בתחום הניתוחים הכירורגיים.

חדרי הניתוח ב'עתידים מדיקל סנטר' מצוידים במכשור המתקדם ביותר לביצוע ניתוחים מתחום הכירורגיה הבינונית, אשר אינם מצריכים החדרת מכשור רפואי אל חלל הבטן ואינם מחייבים אשפוז של יותר מ – 23 שעות.
הליך ההרדמה ב'עתידים מדיקל סנטר' מבוצע על ידי רופאים מרדימים בכירים ובעלי ניסיון רב, תוך שימוש במכשירי ניטור מתקדמים ביותר להבטיח את בריאותך.

בין הניתוחים בתחום הכירורגיה הכללית המבוצעים ב'עתידים מדיקל סנטר': 

ניתוחי בקע (הרניה) לתינוקות, ילדים ולמבוגרים
בקע הינו מצב בו רקמה שומנית תוך-בטנית או רקמה של איבר פנימי, בדרך כלל לולאה של המעי, חודרת דרך רקמה אחרת. לעיתים חדירת הרקמה גורמת לבליטה מתחת לדופן הבטן. בקע יכול להיות מולד או "נרכש". אצל תינוקות שכיח יותר בקע מפשעתי מולד, הנגרם כתוצאה מכך שהתעלה המחברת בין חלל הבטן והמפשעות לא נסגרה לקראת הלידה ואילו מבוגרים סובלים מבקע  כתוצאה מחולשה של דופן הבטן. בקע טבורי או מפשעתי אצל מבוגרים, הינו מצב שכיח מאד לאחר הריונות, אצל אנשים הסובלים מהשמנת יתר ובקרב ספורטאים, כאשר המשקל הכבד והלחץ גורמים לחולשה של דופן הבטן. הכאבים מופיעים בעיקר לאחר הרמת חפץ כבד, עמידה ממושכת או עצירות. אצל חלק מהאנשים הסובלים מבקע ייתכן סיבוך של "כליאת" רקמה או לולאת המעי בבקע וכתוצאה מכך התפתחות של נמק שתחייב כריתת חלק של הרקמה או המעי. על כן, כאשר הבקע גדול, נדרש ניתוח לתיקון הבקע, על מנת למנוע החמרה.
במסגרת ניתוח לתיקון בקע, מחזירים את הרקמה שחדרה את דופן הבטן או את תעלת המפשעה למקומה ומונעים חזרת הבקע באמצעות חיזוק הדופן בעזרת רשת סינתטית. 
חלק מהכירורגים המנתחים ב'עתידים מדיקל סנטר' מבצעים ניתוח בקע ללא שימוש ברשת כירורגית ובמקרה כזה על מנת לחזק את דופן הבטן, תופרים את מעטפת שרירי הבטן.

ב'עתידים מדיקל סנטר' מבוצעים ניתוחי בקע לשני סוגי הבקע השכיחים יותר: 
בקע טבורי – כאשר רקמה של איבר פנימי, ברב המקרים  לולאה של המעי הדק חודרת את דופן הבטן ובקע מפשעתי (בצד ימין או שמאל)– מצב בו רקמה של איבר תוך-בטני או לולאה של המעי חודרת אל תעלת המפשעה (התעלה האינגווינלית). 

הניתוחים לתיקון בקע מבוצעים בשתי שיטות מתקדמות:
בשיטה הפתוחה, דרך חתך באזור המפשעה וללא הכנסת ציוד רפואי לחלל הבטן. על כן מתאפשר לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית בלבד בשילוב עם טשטוש, על מנת שהמנותח לא יחוש את מהלך הניתוח. בשיטת הרדמה זו, מתעורר המטופל בתוך זמן קצר ויכול לעמוד על רגליו כעבור כ- ---- שעות בעוד שהרקמות באזור הניתוח נותרות מורדמות למשך 72 שעות. כך נחסכים מהמנותח כאבים בימים הראשונים של הניתוח והרדמה כללית, הכרוכה ביותר בתופעות לוואי וברמת סיכון גבוהות יותר. ביצוע ניתוחי בקע בשיטה זו ללא צורך בהרדמה כללית, מתאים במיוחד לחולים אשר מסיבות בריאותיות אינם יכולים לעבור הרדמה כללית.
השיטה השנייה המיושמת ב'עתידים מדיקל סנטר' הינה תיקון בקע באמצעות תפירת מעטפת שרירי הבטן וללא שימוש ברשת. 


טיפול בטחורים במגוון השיטות הקיימות, בהתאם לדרגת החומרה
טחורים – הם כריות רקמה המכילות כלי דם קטנים והן מצויות אצל כולם בתעלה האנאלית, שמעל לאזור פי הטבעת (הרקטום). הטחורים נוטים להתרחב כתוצאה מגודש של דם בשל עומס ולחץ על כלי הדם, לדוגמא בחודשי היריון מתקדמים, אצל אנשים הסובלים מהשמנת יתר ועצירות כרונית. 
עם הזמן טחורים מוגדלים עלולים לדמם ו/או לצנוח כלפי פתח הרקטום ולגרום להופעת גוש בפי הטבעת (טחורים חיצוניים) שעלול לדמם בכל מאמץ. כאשר טיפול במשחות להפחתת הגודש אינם מסייעים לבעיית הטחורים, ניתן לטפל בטחורים באמצעות טיפול זעיר-פולשני או ניתוח כירורגי,  בהתאם לדרגת החומרה של הטחורים:
קשירת טחורים- טיפול המתאים למטופלים הסובלים מדימום ממושך של טחורים פנימיים. במהלך הטיפול, מבוצעת קשירה של העורקים המספקים דם לכלי הדם המוגדלים - לטחורים, במטרה להפחית את זרימת הדם אליהם. לאחר מספר ימים כלי הדם שנקשרים מתנוונים ומופרשים דרך הצואה. הטיפול יכול להתבצע בהרדמה אזורית או כללית.
הרמה וקיבוע של טחורים – טיפול מתאים למקרים של דימום וצניחת טחורים וכולל הפחתה של אספקת הדם לטחורים, הרמת הטחורים כלפי מעלה וקיבועם בעזרת מכשיר הנקרא "מכלב", המבצע פעולה דומה לזו של שדכן סיכות. הטיפול יכול להתבצע בהרדמה אזורית או כללית.
צריבת טחורים – במסגרת טיפול זה קושרים את הטחורים המורחבים ולאחר מכן צורבים אותם בעזרת לייזר עד להסרתם. טיפול של צריבת טחורים מבוצע תחת הרדמה מקומית.
ניתוח לכריתת טחורים- למקרים הקשים או כאשר טיפולים אחרים אינם מסייעים, מבוצע ניתוח כירורגי לכריתת הטחוריםHemorrhoidectomy)  ). האם הניתוח מבוצע בטכנולוגיה מיוחדת שתרצה שאפרט עליה?
ניתוח לכריתת טחורים יכול להתבצע בהרדמה אזורית או כללית.


טיפול בפיסורה אנאלית
פיסורה היא חתך או סדק בתעלה האנאלית, ברב המקרים בחלק האמצעי אחורי של פי הטבעת והיא יכולה להיגרם גם אצל תינוקות וגם אצל מבוגרים לאחר יציאות קשות.
פיסורה גורמת לכאבים עזים, בעיקר בזמן יציאות ועל מנת להימנע מהכאב רבים מהסובלים מפיסורה מפתחים עצירות כרונית הגורמת להחמרת הבעיה.
בדרך כלל טיפול במשחות, אמבטיות ושינוי תזונה על מנת לרכך את הצואה מסייעים להפחתת הכאבים ולריפוי הפיסורה.
כאשר הפיסורה לא נרפאת למרות כל הטיפולים השמרניים, שוקלים ביצוע זריקות בוטוקס אל שריר הסוגר הפנימי במטרה להרפות באופן זמני את השריר ולהקל על היציאות עד להחלמת החתך או 
ניתוח פיסורה ( Fissurectomy ), במסגרתו מבוצע חיתוך של הרקמה בה נמצאת הפיסורה.
ניתוח להסרת פיסורה מבוצע תחת הרדמה מקומית במבוגרים וילדים מנותחים בהרדמה כללית.

ניתוח לטיפול בפיסטולה
פיסטולה פריאנאלית היא חיבור לא תקין בין התעלה האנאלית לבין העור מסביב לפי הטבעת. ברב המקרים פיסטולה נגרמת כתוצאה מסתימה של בלוטה הגורמת להצטברות של הפרשה ולזיהום סביב פי הטבעת ובעקבות זאת להפרשה, לגרד ולדימום. 
הטיפול בפיסטולה יכול להתבצע במספר שיטות, בהתאם לדרגת החומרה של הפיסטולה: 
ניקוז הפיסטולה; הזרקת דבק ביולוגי לחסימת הפיסטולה או באמצעות ניתוח Fistulotomy , במהלכו מחדירים חוט דרך הפיסטולה, על מנת לנקזה. 

 


הבחירה של המנתח/ת שלך לבצע את הניתוח ב'עתידים מדיקל סנטר' מבטיחה לך:

 • מחויבות לבריאותך ולביצוע ההליך הניתוחי ברמה הרפואית הגבוהה ביותר ובתנאים הנוחים ביותר בעבורך. 
 • צוות חדר ניתוח מיומן - הצוות הרפואי שיעמוד לצד הכירורג/ית שלך כולל: מרדים ותיק ומקצועי וצוות אחיות חדר ניתוח בעלות ניסיון רב. 
 • לשימוש המרדימים, אנו מעמידים מערכות ניטור אוטומטיות וציוד מתקדם, על מנת להבטיח לך הרדמה בטוחה. 
 • לשעת חרום, המרכז הרפואי תמיד מאויש בצוות אחיות טיפול נמרץ.
 • חדרי ניתוח בפיקוח ובאישור של משרד הבריאות.
 • טכנולוגיות רפואיות מתקדמות המאושרות על ידי ה- FDA האמריקאי; ה- CE האירופאי ומשרד הבריאות בישראל.
 • חדר התאוששות המותאם לשהייה של עד 23 שעות, בהשגחה קפדנית של צוות אחיות.
 • מלונית – באפשרותך להחלים בשעות ובימים הראשונים שלאחר הניתוח בחדר פרטי, שיספק לך ולמלווים נוחות מרבית. 
 • חדרי ה- V.I.P שלנו כוללים כל מה שדרוש לך על מנת להחלים: השגחה רפואית; פרטיות; ארוחות איכותיות המוזמנות מחברת קייטרינג ועיצוב נעים ונוח.
 • תנאי תשלום נוחים - פריסה של 12 תשלומים, ללא ריבית והצמדה. 
 • נוחות מקסימלית גם למלווים – חדר המתנה מעוצב עם כורסאות נוחות; מסך עדכון על תחילת וסיום הניתוח; טלוויזיה, שתייה קרה וחמה; עמדה להזמנת מונית; קרבה לבתי קפה,  מסעדות ורשתות פארם.